Farby Pactra – idealne rozwiązanie dla fanów modelarstwa

Farby Pactra – idealne rozwiązanie dla fanów modelarstwa

Farby Pactra są to farby akrylowe, rozpuszczale w wodzie, specjalnie dedykowane do wykończenia powierzchni modeli. Nadają się do powierzchni poliwęglanowych oraz wszystkich, używanych w modelarstwie (w tym PET, HIPS, karton).
Są niezastąpione w nowoczesnym modelingu. Zapewniają interesujący design każdego wykonanego modelu samochodu, samolotu lub statku.

Zalety farb Pactra

Farby te mają szereg mocnych stron, które przyczyniły się do ich popularności.Posiadają szeroką gamę żywych, interesujących kolorów, wśród których każdy, nawet najbardziej wybredny modelarz znajdzie odpowiadajacą mu barwę. Farby posiadają wykończenie matowe, półmatowe oraz błyszczące. Cechuje je bardzo dobra jakość krycia. W ofercie dostępne są farby o cukierkowych odcieniach, przezroczyste, które położone na inny kolor zapewniają niezwykły efekt. Do wyboru są także farby dające kompozycję fluorescencyjną. Niebanalny efekt daje używanie  farb o metalicznym połysku lub o perłowej poświacie. Ciekawym wyborem są produkty, w których barwa zmienia sie w zależności od natężenia padającego światła. Wszystkie farby są odporne na niszczące działanie niskich i wysokich temperatur, wilgoci oraz promieniowania ultrafioletowego, dzięki czemu modele pokryte farbami Pactra zachowują nieskazitelny wygląd na lata.

Farby Pactra cechuje duża elastyczność – nie pękają i nie ulegaja załamaniu w przypadku uderzenia, nawet silnego. Są doskonale przyczepne do podłoża i nie odpryskują. Każda warstwa szybko schnie, a kładzione kolejne warstwy nie łuszczą się.
Używanie farb Pactra jest proste i przyjemne, bowiem powierzchnię można malować pędzelkiem lub natryskiwać za pomocą pistoletów do aerografu. Każdy odcień dostępny jest także w postaci wygodnego aerozolu. Wszystkie farby są bezwonne. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają ołowiu. Nie reagują z gazem i benzyną, więc nie są łatwo palne.Charakteryzuje je doskonały stosunek jakości do ceny. Lata doświadczeń i ciągły rozwój firmy uczyniły ten produkt tak popularnym wśród modelarzy na całym świecie.