skrętka

Grzałki elektryczne – co wyróżnia je na rynku?

            Coraz częściej występujące wahania klimatu sprawiają, że nawet latem niezbędne jest dogrzanie wnętrza. Gwałtowny spadek temperatur wymaga skorzystania z ogrzewania, jednak uruchamianie całego procesu tylko na jeden lub dwa dni oraz podniesienie temperatury wnętrza zaledwie o kilka stopni wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Grzałki elektryczne to rozwiązanie, które pozwala wykorzystać maksymalnie wydajność grzejników i w sposób oszczędny dogrzać mieszkanie.

Zalety

            Niewątpliwą zaletą grzałek elektrycznych jest możliwość programowania oraz regulacji temperatury. Innowacyjność tego rozwiązania zauważalna jest również w programatorach czasowych, dzięki którym ustawienie godziny, w której temperatura ma się obniżyć lub podwyższyć nie będzie stanowiło problemu. Takie możliwości to duże oszczędności, ale również komfort dla wszystkich domowników domu. Dopasowanie idealnej temperatury do indywidualnych potrzeb jest łatwe i szybkie.

Design

            Nie można pominąć również atrakcyjnego designu grzałek elektrycznych, który doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu, szczególnie w połączeniu z kaloryferami ozdobnymi o równie intrygującej estetyce. Grzałki mogą być instalowane zarówno na grzejnikach podłączonych do sieci C.O., jak i do grzejników elektrycznych. Dodatkowo nie ma potrzeby martwić się o bezpieczeństwo podczas użytkowanie grzałek we wnętrzu (sprawdź także grzałki przemysłowe). Modele posiadają najczęściej podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz czujnik, który chroni przed zamarznięciem. Dzięki temu są nie tylko bezpieczne, ale również niezawodne.

żarówka

A jak z montażem?

            Montaż grzałek jest niezwykle łatwy i można wykonać samodzielnie w domu. Najnowsze grzałki elektryczne podpinane są do instalacji grzewczej przy pomocy kabla spiralnego, kabla prostego lub zupełnie nowej metody, jaką jest złącze śrubowe z maskownicą. Ostatnie rozwiązanie jest najwygodniejsze i najprostsze w wykonaniu, dodatkowo pozwala szybko i bez problemu odpiąć grzałkę, jeśli zajdzie taka potrzeba, na przykład podczas remontu.