Grzałki opaskowe mikanitowe – produkty warte polecenia

Grzałki opaskowe mikanitowe – produkty warte polecenia

W celu uplastycznienia tworzyw sztucznych we wtryskarkach oraz podgrzewaniu wybranych odcinków instalacji robionych dla przemysłu stosuje się opaski grzewcze. Obudowa takich urządzeń nierzadko jest wykonana z blachy nierdzewnej, co przekłada się na dużą wytrzymałość i wysoką jakość produktu. W przypadku produktów, jakimi są grzałki opaskowe mikanitowe elementami grzejącymi są druty oraz taśmy oporowe, które nawijane są przy pomocy izolatora mikanitowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Najważniejsze zalety grzałek opaskowych mikanitowych

Zastosowanie osłony stalowej w przypadku produktów, jakimi są grzałki opaskowe mikanitowe sprawia, że mogą one pracować nawet w najbardziej szkodliwym środowisku. Ich uzwojenie elementu oporowego, które jest odpowiednio gęste zapewnia równomierną na całej powierzchni temperaturę. Projekt uzwojenia, który jest indywidualny dla elementu oporowego, pozwala na zrobienie wycięć lub otworów zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Jeśli mowa o wyjściu prądowym, to w grzałce jest ono wykonane z żyły niklowej w połączeniu z izolacją, z włókna szklanego. Ciekawą opcją jest także fakt, że można zabudować w grzałce czujniki temperatury. W tych niesamowicie dobrze zaprojektowanych urządzeniach możliwe jest użycie radiatora aluminiowego, który pozwoli na pracę w sekcjach grzewczo-chłodzących. Każda grzałka może być stworzona z różnym rozkładem mocy, a dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu gęstości mocy grzewczej na powierzchni elementu istnieje możliwość kontrolowania temperatury.

Zastosowanie grzałek opaskowych mikanitowych

Jeśli chodzi o wysoce wyspecjalizowane produkty, jakimi są grzałki opaskowe mikanitowe to warto zwrócić uwagę na mnogość ich zastosowań. Wyróżnić bowiem można takie branże jak:

  • przemysł tworzyw sztucznych,
  • przemysł chemiczny
  • przemysł obuwniczy
  • przemysł odlewniczy
  • branża spożywcza (do form),
  • przemysł meblowy (okleinarki i stacje kleju),
  • farmakologia,
  • przemysł motoryzacyjny (wtryskarki i formy).