ciepło

Grzałki przemysłowe

Grzejnik ceramiczny jako produkt konsumpcyjny to ogrzewacz pomieszczeń, który wytwarza ciepło za pomocą elementu grzejnego z ceramiki PTC. Grzejniki ceramiczne są zwykle przenośne i służą do ogrzewania pomieszczenia lub małego biura i mają podobne zastosowanie do nagrzewnic wentylatorowych z elementami metalowymi.

Grzałki przemysłowe

Materiał ceramiczny PTC jest półprzewodzący, a po przyłożeniu do niego napięcia moc spada szybko, gdy osiąga określoną temperaturę zgodnie z określonym składem ceramiki. Elementy ceramiczne stykają się z aluminiowymi żebrami, ogrzewając w ten sposób żebra. Wentylator dmuchający na płetwy ogrzewa powietrze. Elektryczne elementy grzejne wykonane z drutu oporowego mają również dodatni współczynnik rezystywności temperaturowy, ale nie zwiększają swojej rezystancji na tyle, aby były samoregulujące; są zwykle używane z drutami rozgrzanymi do czerwoności. Z drugiej strony ceramika gwałtownie zwiększa swoją odporność w wysokich temperaturach.

Jak działają grzałki ceramiczne?

W dzisiejszych czasach grzałka ceramiczna cieszy się ogromną popularnością. Grzejniki ceramiczne opierają się na zasadzie konwekcji, ponieważ podgrzewają powietrze za pomocą elementu ceramicznego.
Nagrzewnica następnie rozprasza gorące powietrze w całym pomieszczeniu, powodując wzrost temperatury w procesie.
Krótko mówiąc, grzejnik pobiera chłodne powietrze, które jest ogrzewane przez elementy rozproszone w pomieszczeniu, podnosząc w ten sposób temperaturę.

Grzałka ceramiczna w mieszkaniu

Element ceramiczny jest ogrzewany przez przepływającą przez niego elektryczność, która jest następnie absorbowana przez materiał taki jak aluminium. Wentylator następnie wydmuchuje gorące powietrze przez pomieszczenie. Grzejniki te składają się z czujników odcinających, które zapobiegają przegrzaniu ceramiki. Mogą również zawierać inne wrażliwe na ciepło elementy, które wyłączają urządzenie na wypadek przewrócenia się. Grzejniki ceramiczne są dostępne w dwóch odmianach: modele z wentylatorem i modele standardowe.