Jak naprawić grzałkę w e-papierosie?

Jak naprawić grzałkę w e-papierosie?

E-papierosy to obecnie wysoce eksploatowane urządzenia, zastępujące prawdziwe papierosy i zapewniające ciekawe doznania smakowe. Tak częste użycie grzałki w e-papierosie sprawia, że ryzyko jej zepsucia się wzrasta. Jeśli więc w czasie użytkowania e-papierosa zamiast smaku wybranego olejku odczuwamy nieprzyjemne opary, jest to sygnał alarmujący o tym, że konieczna jest wymiana lub naprawa grzałki w naszym e-papierosie.

Atomizer to innymi słowy profesjonalna nazwa grzałki do e-papierosa. To właśnie w jego wnętrz ciecz, czyli nasz ulubiony olejek pod wpływem podgrzania w wysokiej temperaturze zmienia się w parę. Jego temperatura z reguły waha się pomiędzy 190 – 200 stopni Celsjusza i należy do najczęściej psujących się elementów elektronicznych papierosów.

Grzałka do elektronicznych papierosów składa się z wełny, podstawki i spiralnie nawiniętego drutu. W procesie przetwarzania olejku w parę ciecz przeprowadzana jest przez otwory w podstawie i wpływa na wełnę wkręconą w spiralnie zwinięty drut. Dana spirala, pod wpływem aktywnego działania akumulatora, podczas nawijania nagrzewa się, co powoduje przekształcenie się olejku w parę. W miarę dynamicznej eksploatacji wełna staje się zanieczyszczona, a na spirali pojawia się osad. Właśnie te czynniki sprawiają, że zamiast smaku wybranego olejku odczuwamy okropny posmak osadu. W takim przypadku konieczne jest poddanie naszego elektronicznego papierosa czynnościom konserwacyjnym, takim jak oczyszczenie grzałki.

Pierwszym krokiem w procesie naprawy grzałki jest wyjęcie kasety i przeczyszczenie atomizera ciepłą wodą oraz następne przedmuchanie i osuszenie go. Następnie należy przeprowadzić proces tak zwanego suchego wypalania. W tym celu należy nanieść kilka kropel płynu na atomizer, i wykonać kilka zaciągnięć grzałką umieszczoną na akumulatorze. Czynność wykonywać do pełnego nagrzania się spirali. Kolejnym krokiem jest całkowity demontaż i rozebranie grzałki, wymiana wełny i przetarcie spirytusem spirali. Finalnie konieczny jest ponowny montaż komponentów i zakończenie czynności konserwacyjnych.