6

Jakie modele wideodomofonów są dostępne na rynku?

Budowa i aranżacja domu to nie tylko materiały budowlane, ale również systemy zabezpieczeń, których zadaniem jest ochrona naszego dobytku przed niechcianymi gośćmi. Jednymi z kluczowych jego elementów są wideodomofony bezprzewodowe. Ich wybór wydaje się być czymś łatwym, jednak rozwój technologii gwarantuje nam szeroki wachlarz możliwości, który warto przeanalizować przez zakupem. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Czym właściwie są wideodomofony?

Najprościej można je określić jako nowoczesną wersję tradycyjnych domofonów. Głównym celem jego zastosowania jest ochrona domu czy mieszkania przed nieproszonymi gośćmi. W głównej mierze służy do komunikacji pomiędzy pomieszczeniem chronionym a tym, co znajduje się na zewnątrz. To, co odróżnia wideodomofony bezprzewodowe od tradycyjnych domofonów to przede wszystkim możliwość widzenia osoby, z którą rozmawiamy. Dzięki temu, możemy znacznie szybciej zidentyfikować gościa, co również sprzyja zwiększeniu bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć, że oba urządzenia są jednymi z najtańszych sposobów na zabezpieczenie domu lub mieszkania.

domofon

Jak wybrać odpowiedni wideodomofon?

Wybór ten powinien być uwarunkowany przede wszystkimi naszymi indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami dotyczącymi montażu. W zależności od tego, jak bardzo zależy nam na poufności prowadzonych przez wideodomofony bezprzewodowe rozmów, możemy zdecydować się na model głośnomówiący lub ze słuchawką. Jest to jeden z najpopularniejszych podziałów tego typu sprzętów. Ponadto, możemy dowolnie dobierać rozmiary ekranów oraz kaset zewnątrznych. Najważniejsze jest jednak, aby wymiar urządzenia był dostoswoany do powierzchni, na której zostanie ono zamontowane. 

czerwony_guzik

Różnica dotyczy także sposobów podłączenia. W ciągu ostatnich kilku lat, sporą popularność zyskały wideodomofony bezprzewodoweUrządzenia te pracują w sieci komputerowej a ich monitorem może być najzwyklejszy smartfon, tablet lub komputer. Zazwyczaj, konieczne jest poranie odpowiedniej aplikacji, która umożliwia zarządzanie wideodomofonem przy pomocy urządzenia mobilnego.