Niezawodny przetwornik cyfrowo-analogowy

Niezawodny przetwornik cyfrowo-analogowy

Przetwornik cyfrowo-analogowy jest wybierany przez wiele klientów. To nowoczesny sprzęt z wieloma funkcjami, który pozwala zachować komfort podczas użytkowania. Na uznanie zasługuje Topping D10. Możemy liczyć na połączenie bardzo dobrej jakości i atrakcyjnej ceny. Czym cechuje się ten sprzęt? Dlaczego warto na niego postawić? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferuje producent?

Funkcjonalny przetwornik analogowo-cyfrowy

Topping D10 ma wiele funkcji, które warto poznać. Nie zapominajmy o funkcji auto on/off. Port USB po wyłączeniu komputera zostanie wyłączony, mimo to sprzęt synchronicznie będzie włączał i wyłączał się z komputerem. Jeżeli mamy inny przetwornik DAC, możemy połączyć urządzenie przez port koaksjalny/optyczny. W takim wypadku D10 służy jako interfejs USB. Warto zauważyć, że zachowana zostaje kompatybilność z plikami audio. Najważniejsze atuty D10 to z pewnością:

  • kompaktowe wymiary,
  • wydajne działanie,
  • niezbędne certyfikaty jakości,
  • dostępne wejście optyczne, koaksjalne i wyjście liniowe,
  • bardzo dobra jakość wykonania,
  • niezawodność. 

Jak widać, nie bez powodu to urządzenie cieszy się tak dużym uznaniem na rynku. 

Najważniejsze cechy

Ogromnym atutem Topping D10 jest wysoka funkcjonalność. Przetwornik jest samodzielną jednostką, która ma za zadanie przetwarzać sygnał cyfrowy na analogowy. Następnie zostaje on wysłany do wzmacniacza. Wszystko to wiąże się z kompletem wejść cyfrowych: optycznych, koaksjalnych i wyjść analogowych. Okazuje się, że standardem jest także wejście USB dla PC-Audio. Pozwala ono na użycie sprzętu komputerowego jako źródła zewnętrznego. W takim wypadku DAC jest zainstalowany jako zewnętrzna karta dźwiękowe i najczęściej nie wymaga sterowników dedykowanych. 

Jakie role pełno wolnostojący przetwornik? Przede wszystkim pozwala poprawić parametry dźwiękowej, w stosunku do źródła oryginalnego (np. odtwarzacza DVD, CD, sieciowego, Bluray). Źródło pozostaje transportem, który ma na celu odkodowywać sygnał cyfrowy. Następnie jest on przesyłany do przetwornika DAC i przetwarzany na sygnał analogowy, jak też przesłany do wzmacniacza. Co ciekawe, zakup przetwornika jest polecany każdemu, kto chce wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz, zamiast wielofunkcyjnego źródła dźwięku. 

Topping D10 z pewnością spełni oczekiwania każdego odbiorcy. Ten sprzęt cechuje się nowoczesnością i bardzo dobrą jakością wykonania. Pamiętajmy o tym, że produkt zakupimy w internetowym sklepie. Szeroka oferta daje klientom wiele możliwości.